مراکز داده

 1. درب و سطوح کاذب

  در اولین گام برای راه اندازی دیتا سنتر و مباحث ابنیه آن در یک مجموعه، شما نیاز به استانداردسازی… بیشتر

 2. کابل کشی ساخت یافته

  کابل کشی ساخت یافته را می توان به بخش های مختلفی تقسیم کرد، کابل کشی مسی و فیبر نوری… بیشتر

 3. تهویه و کولینگ

  انتخاب سیستم سرمایشی مناسب، به نوع و تعداد تجهیزات موجود در اتاق سرور و همچنین میزان انرژی گرمایی کهبیشتر

 4. برق و اتاق پاور

  بحث درباره قلب تپنده دیتا سنتر یعنی زیرساخت برق است زیرساختی که هیچ گاه نباید به کوچکترین مشکلی… بیشتر

 5. اعلام و اطفا حریق

  در مراکز داده سیستم اعلام و اطفاء از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در مواقع وقوع آتش سوزی و حریق ابتدا توسط این سیستم اعلام …بیشتر

 6. امکانات مدیریت شبکه

  بخش جدایی ناپذیر هر دیتاسنتر مرکز عملیات شبکه یا Network Operations Center است که به اختصار به آن ناک (NOC) گفته… بیشتر

پشتیبانی شبکه (Help Desk):

تمامی راهکارهای ارائه شده توسط مجموعه ما که در بخش های مختلف راهکارها و مراکزداده مشاهده شد منجر به راه اندازی یک شبکه اصولی و استاندارد با حداکثر طول عمر خواهد شد که کمترین میزان پشتیبانی را نیاز داشته باشد. در واقع هر شبکه کامپیوتری با هر اندازه ای نیاز به پشتیبانی خواهد داشت تا درصورت وقوع خرابی و مشکل بتوان آن را به درستی رفع عیب کرد.تیم پشتیبانی مجموعه پناه نت با بهره گیری از متخصصین با تجربه در حوزه های مختلف برق، شبکه های کامپیوتری، دوربین های مداربسته و مخابرات، مدیریت یکپارچه و کاملی را در اختیار شما قرار خواهد داد تا تمامی نیازهای خود را در چارچوب یک مدیریت واحد برآورده سازید. برهمین اساس راهکارهای پشتیبانی شبکه را به چند دسته تقسیم می کنیم.

 

اساس راهکار های پشتیبانی شبکه

 

 

راهکار پشتیبانی مراکز داده و اتاق سرور:

اغلب پشتیبانی این مجموعه ها شامل زیرساخت برق، پسیو شبکه و یا سخت افزارهای به کار رفته درآن سازمان می شود. زیرا در مجموعه های بزرگ اغلب مشکلات اکتیو به وسیله تیم NOC مرتفع میشود.

راهکار پشتیبانی شعب:

مجموعه هایی که به صورت شعبه ای فعالیت می کنند و در واقع سرویس گیرنده از یک دیتا سنتر هستند. اغلب آن ها با راهکاری مثل ایجاد چک لیست هایی شروع می شود و با سرکشی دوره ای و کنترل چک لیست های مربوطه ادامه پیدا میکند.

راهکار اعزام نیروی ثابت:

در برخی ازمجموعه های بزرگ مانند بیمارستان ها به دلیل حجم کاری بالا در بخش انفورماتیک یک یا چند نیرو به صورت ثابت مستقرمی شوند تا به کمک تیم IT آن مجموعه بتوانند این بخش را مدیریت و مشکلات کاربران را برطرف نمایند. البته بعضی مجموعه ها نیروی Help desk مورد نیاز خود را نیز از شرکت های پیمانکارتامین می کنند، تا به صورت قراردادی در بازه زمانی مشخص از آن ها بهره ببرند. بدین صورت هم در هزینه ها صرفه جویی می شود و هم ازتخصص های مختلف در قالب یک قرارداد پشتیبانی استفاده می کنند و نیازهای خود را مرتفع می سازند.

راهکار پشتیبانی دفاتر و شرکت ها:

این راهکارها غالبا مربوط به شرکت هایی است که نیاز به نیروی ثابت ندارند یا اگر دارند آن چنان که باید از کیفیت کار نیروی خود راضی نیستند زیرا یک نیرو میزان تخصص و مهارت مشخصی دارد و نمی تواند پاسخ گوی تمامی نیازهای یک مجموعه باشد (درمقایسه با یک تیم که هرکدام از اعضای آن تخصص خود را دارند).

 

در نتیجه راهکار ما برای این قبیل مجموعه ها به دو دسته تقسیم می شود:

پشتیبانی تلفنی و ریموت: مکالمه تلفنی با نیروها و رفع مشکلات آن ها و در صورت نیاز ریموت زدن به سیستم مورد نظر و حل آن در کمترین زمان ممکن.

پشتیبانی حضوری: ایجاد زمان بندی مشخص برای سرکشی های دوره ای از تجهیزات و همچنین رفع مشکلات در خارج از این زمان بندی درصورتی که نیاز به حضور متخصص باشد.