مراکز داده

 1. درب و سطوح کاذب

  در اولین گام برای راه اندازی دیتا سنتر و مباحث ابنیه آن در یک مجموعه، شما نیاز به استانداردسازی… بیشتر

 2. کابل کشی ساخت یافته

  کابل کشی ساخت یافته را می توان به بخش های مختلفی تقسیم کرد، کابل کشی مسی و فیبر نوری… بیشتر

 3. تهویه و کولینگ

  انتخاب سیستم سرمایشی مناسب، به نوع و تعداد تجهیزات موجود در اتاق سرور و همچنین میزان انرژی گرمایی کهبیشتر

 4. برق و اتاق پاور

  بحث درباره قلب تپنده دیتا سنتر یعنی زیرساخت برق است زیرساختی که هیچ گاه نباید به کوچکترین مشکلی… بیشتر

 5. اعلام و اطفا حریق

  در مراکز داده سیستم اعلام و اطفاء از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در مواقع وقوع آتش سوزی و حریق ابتدا توسط این سیستم اعلام …بیشتر

 6. امکانات مدیریت شبکه

  بخش جدایی ناپذیر هر دیتاسنتر مرکز عملیات شبکه یا Network Operations Center است که به اختصار به آن ناک (NOC) گفته… بیشتر

در اولین گام برای راه اندازی دیتا سنتر و مباحث ابنیه آن در یک مجموعه، شما نیاز به استانداردسازی فضای مورد استفاده دارید که با شیلد نمودن تمامی دیوارها و سقف شروع می شود. این امر جهت کنترل نوسانات برق و هدایت آن به سیستم ارت است.

قدم بعدی استاندارد سازی دیوارها است که این کار با دو هدف اصلی انجام می شود یکی گونیا نمودن فضای دیتاسنتر که در مراحل بعدی کار بسیار حائز اهمیت می باشد، و دیگری ایجاد عایق حرارتی برای این فضا است که بدین منظور از کناف های گچی به صورت تک لایه و دولایه استفاده می گردد. این کناف ها به همراه پشم سنگ در چگالی های متفاوت جهت ایجاد عایق های مقاوم (بسته به محل سایت) و هم چنین با رنگ و بتونه و نوار درزگیر مخصوص مورد استفاده قرار می گیرند که می توانند در برابر درجه حرارت های بالا (بسته به نوع متریال به کار گرفته شده) استقامت داشته باشند.

مرحله ی بعدی اجرای کف کاذب می باشد. این امر به منظور نصب سینی برای عبور انواع کابل های شبکه و برق و هم چنین ایجاد ارتفاع و فضا برای نصب برخی تاسیسات سرمایش انجام می شود، در وهله ی اول نیاز به شاسی کشی زیر مکان قرار گیری رک ها داریم که از ابتدا جای آن ها روی نقشه مشخص شده است. بعد از اتمام فعالیت های آهنگری و جوشکاری اقدام به نصب تایل های کف کاذب می کنیم که در انواع مختلف عرضه و بنا به شرایط پروژه قابل نصب است، پرمصرف ترین آن ها دو نوع سیمانی (فولادی) و آلومینیومی هستند که با توجه به نوع لایه های به کار رفته در آنها و هم چنین نوع روکش تایل ها (عمدتا دو نوع PVC یا HPL) قیمت های متفاوتی نیز دارند.

درب ها بخش بسیار مهمی در دیتا سنتر به شمار می آیند که علاوه بر جداسازی بخش های مختلف، عهده دار ایجاد امنیت نیز هستند، بدین منظور مدل های گوناگونی از درب ها و چارچوب ها با روکش ها و مقاومت های متفاوت مانند درب های لنگه ای و درب های کشویی موتوردار وجود دارند که به وسیله اکسس کنترل ها و قفل های امنیتی محافظت می شوند تا علاوه بر ایجاد محیط کاملا ایزوله، به وسیله سیستم های مدیریت دسترسی (جهت کنترل تردد)، امنیت نیز تامین گردد.