مراکز داده

 1. درب و سطوح کاذب

  در اولین گام برای راه اندازی دیتا سنتر و مباحث ابنیه آن در یک مجموعه، شما نیاز به استانداردسازی… بیشتر

 2. کابل کشی ساخت یافته

  کابل کشی ساخت یافته را می توان به بخش های مختلفی تقسیم کرد، کابل کشی مسی و فیبر نوری… بیشتر

 3. تهویه و کولینگ

  انتخاب سیستم سرمایشی مناسب، به نوع و تعداد تجهیزات موجود در اتاق سرور و همچنین میزان انرژی گرمایی کهبیشتر

 4. برق و اتاق پاور

  بحث درباره قلب تپنده دیتا سنتر یعنی زیرساخت برق است زیرساختی که هیچ گاه نباید به کوچکترین مشکلی… بیشتر

 5. اعلام و اطفا حریق

  در مراکز داده سیستم اعلام و اطفاء از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در مواقع وقوع آتش سوزی و حریق ابتدا توسط این سیستم اعلام …بیشتر

 6. امکانات مدیریت شبکه

  بخش جدایی ناپذیر هر دیتاسنتر مرکز عملیات شبکه یا Network Operations Center است که به اختصار به آن ناک (NOC) گفته… بیشتر

انتخاب سیستم سرمایشی مناسب، به نوع و تعداد تجهیزات موجود در اتاق سرور و همچنین میزان انرژی گرمایی که تولید می کنند بستگی دارد.

ابتدای امر بایستی میزان گرمای تولید شده توسط تجهیزات محاسبه گردد تا نوع سیستم  Coolingمناسب انتخاب شود. با توجه به فضای اتاق سرور یکی از انواع سرمایش کف، سقف یا دیواری استفاده می شود، که هر یک از این تجهیزات پیش نیاز های خاص خود را دارد بدین صورت که برای سقفی، سقف کاذب و برای سرمایش کف نیز کف کاذب الزامیست. لازم به ذکر است که در دیتاسنتر استاندارد شما به تمامی سطوح کاذب نیاز دارید.

این سیستم نیاز به مدیریت هوشمند دارد تا دما و رطوبت را اندازه گیری کرده و محیط را در حالت استاندارد قرار دهد. طوری که با استفاده از سنسورهای خود، عوامل محیطی را بررسی کرده، علاوه بر ارسال نتایج برای قسمت مانیتورینگ در شرایط مختلف اقدام به افزایش و یا کاهش میزان دما، کنترل میزان گرد و غبار و همینطور مدیریت میزان رطوبت محیط می کند. بنابراین می بایست از گاز مناسب و فیلتر های استاندارد استفاده گردد.

برای کنترل جریان هوا و تهویه مطبوع از اگزاست فن ها استفاده می شود که در انواع دیواری و سقفی هستند. می توان آنها را مستقیما به دیوار نصب کرد، و یا از طریق کانال کشی و انتقال جریان هوا به پشت بام مورد استفاده قرار داد.